طرز تهیه کتلت روسی خوشمزه با دستور پخت اصلی

دستور پخت:

 یک نوع از کتلت های روسی به پوزراسکی معروف است. دستور تهیه کتلت های پوزارسکی در قرن نوزدهم در روسیه تهیه شد. مواد اولیه ساده هستند و احتمالاً بیشتر شما آنها را در خانه دارید. کتلت پوزارسکی حاوی نان به همراه تکه های گوشت گوساله یا مرغ است که درون آن مقدار زیادی کره بکار می رود،که آن را بسیار آبدار و خوشمزه می سازد.  این یک دستور العمل سنتی از غذاهای روسی است که همه دوست دارند. طرز تهیه کتلت روسی از نوع پوزراسکی در ادامه امده است.

طرز تهیه کتلت روسی از نوع پوزراسکی:

مواد لازم:

 • گوشت مرغ: ۵۵۰ گرم
 • نان خرد شده: ۹ تکه
 • کره حیوانی سرد: ۶۰ گرم
 • خامه:  ۱/۳ فنجان
  پیاز متوسط خرد شده: ۱/۲
  پنیر موزارلا: ۵۰ گرم
  روغن انگور:  ۶ قاشق غذاخوری
  نمک:۱/۲ قاشق غذاخوری
   فلفل:۱/۴ قاشق غذاخوری
۱. نان را برشته کنید.
فر را با دمای ۳۵۰ درجه گرم کنید و پوسته را از نان بردارید و آن را به مکعب های خیلی کوچک برش دهید. مکعب ها را روی یک ورقه پخت قرار دهید و به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا کمی قهوه ای شود.

۲-نان را خیس کنید.

با هر نان سفیدی می توان این کار را انجام داد. برای این دستور العمل من از نان باگت استفاده کردم، اما بعداً در طول فرآیند پخت متوجه شدم بهترین انتخاب نیست زیرا باگت پوسته سختی داشت. بنابراین مجبور شدم به نان خامه ای تغییر دهم. ۲ تا برش نان را درون یک کاسه کم عمق قرار داده و روی آن کمی بیشتر از ۱/۳ فنجان خامه بریزید. بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه خیس شود، سپس بیرون بیاورید و کنار بگذارید. (در اینجا من از باگت که کوچکتر از یک قرص نان معمولی است استفاده کردم ، بنابراین من از ۵ برش استفاده کردم).

۳- کره را آماده کنید.

شما باید از کره یخ سرد استفاده کنید.حدود ۵۰ گرم کره را روی تخته آشپزی  قرار دهید و به مکعب های کوچک برش دهید، تقریبا به ضخامت ۳.۵ سانتی متر. سپس آن ها را در فریزر به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.

۴- پیازها را سرخ کنید.
۱/۲ پیاز متوسط را ریز خرد کنید و آن را در یک قاشق غذاخوری روغن زیتون سرخ کنید تا شفاف شود.

۵- مواد را مخلوط کنید.

در یک کاسه بزرگ مرغ، پیازهای سرخ شده، نان خیس شده و مکعب های کره یخ زده، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید.

۶-  قرار دادن پنیر داخل مایه کتلت
با دستان کمی مرطوب یک کف دست مایه آماده شده را بردارید و رو دست صاف کنید بعد داخل آن یک تکه پنیر موزارلا قرار داده سپس آن را بپیچید. یک کاسه کم عمق را با خلال های نان تست سرخ شده (کروتون) پر کنید، هر تکه مایه کتلت را داخل کروتون ها بچرخانید، و دوطرف آن را کمی فشار دهید.
۷- سرخ کردن کتلت ها
فر را از قبل گرم کنید تا ۳۷۵ F.
چند قاشق غذاخوری روغن را گرم کنید (اینجا از روغن انگور استفاده شده است) و کتلت ها را به مدت ۲ دقیقه از هر طرف سرخ کنید تا کمی طلایی شوند. 
کتلت های سرخ شده را به یک ظرف پخت شیشه ای منتقل کنید روی آن را با فویل بپوشانید. به مدت ۳۰ دقیقه در فر که از قبل گرم شده قرار دهید. بعد از فر خارج کنید و سرو نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید