خواص و فواید کره برای سلامت بدن

35c65144-927e-4455-bd82-d1f65ff9099f

خواص و فواید کره برای سلامت بدن
کره یک محصول لبنی است که از خامه بدست می آید. و زمانی شکل می گیردکه خامه از حالت امولوسیون چربی در آب به امولوسیون آب در چربی تغییر می کند. چرا که دیواره چربی ها شکسته و با هم ترکیب شده و امولسیون غلیظ تر می شود.
ارزش غذایی کره
این خواص مثبت کره عمدتا به خاطر مقدار موثر ویتامین ها و مواد معدنی است که در آن یافت می شود. کره حاوی ویتامین های A.D.E.K و همچنین مواد معدنی ضروری همچون منگنز، کروم، ید، روی، مس و سلنیوم می باشد. این تنها بخشی از لیست فواید قابل توجه و مهم کره است، اما با وجود گسترده مواد مغذی در کره ، فواید بالقوه بیشتری از کره نیز در طی زمان کشف می شود. کره عمدتا با چربی ها ادغام شده است اما نه با چربی های مضر، بلکه با چربی های که برای سلامتی انسان ضروری هستند.
همانطور که کره ترکیبی از چربی هاست، کره یک خوراکی با کالری بالاست. یک قاشق سوپخوری کره حدود ۱۰۰ کالری دارد.

فواید کره
حاوی چربی های اشباع
چربی های اشباع حاوی مقدار زیادی کلسترول هستند و به کاهش کلسترول بد کمک می کنند. علاوه بر آن، این چربی ها برای قلب و جلوگیری از سکته مناسب هستند. این چربی ها هم چنین درکاهش وزن  بدن نیز شراکت دارند.
منبع ویتامین!
همانطور که بالا ذکر کردیم کره حاوی ویتامین های A,D,E,K است که همگی می توانند به جلوگیری از اثرات پوسیدگی دندان کمک کنند. علاوه بر آن این ویتامین ها به بهبود بینایی، درخشان نگه داشتن پوست کمک می کنند.
سرشار از مواد معدنی
مواد معدنی مهمی مانند روی، مس و منگنز در کره یافت می شوند. این آنتی اکسیدان های قوی هستند که به مقابله با رادیکال های آزاد خطرناک کمک می کنند.
دارای اسیدهای چرب
اسیدهای چرب متابولیسم و ایمنی شما را تقویت می کنند. این باور وجود دارد که کره حاوی گروه های کوچک و متوسط اسیدهای چرب است.

حاوی بوتیریت
حدود ۳ تا ۴ درصد کره از بوتیریت تشکیل شده است. این ماده یک اسید چرب ۴ کربنه است که مسئول عملکرد صحیح روده ماست.
حاوی کلسیم
کره مقدار زیادی کلسیم دارد که برای استخوان ها و دندان های قوی ضروری هستند

حاوی اسید چرب های امگا ۳ و ۶
گفته می شود که حاوی مقدار عالی از این دو اسید چرب است که برای عملکرد مغز و مسائل مربوط به پوست ضروری هستند.
مقدار کلسترول خوب
کره حاوی سطح کاملی از کلسترول خوب است. این موضوع برای تثبیت عملکرد صحیح سلولی با اهمیت است. علاوه بر آن، این ماده نقش مهمی در رشد سیستم عصبی دارد.
خواص ضد سرطان
کره حاوی مقدار زیادی بتا و ویتامین A است که به جلوگیری از سرطان پروستات و انتهای روده بزرگ شناخته می شوند.
بیشتر بیماری های مرتبط با تیروئید به علت  کمبود ویتامینA است. کره حاوی مقدار زیادی ویتامین A است و می تواند از بدن در قبال بیماری های تیروئید مراقبت کند.
مراقبت از چشم
بتا کاروتن، که به مقدار زیادی در کره یافت می شود، از مدت ها پیش به عنوان تقویت کننده سلامت چشم شناخته می شود. این ماده در مراقبت از چشم، رشد سلولی، مهار آب مروارید  موثر می باشد.
آنتی اکسیدان قوی
کره طبیعی حاوی مقدار زیادی کاروتن است. کاروتن در سلامت انسان در دو حالت شرکت دارد. داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و تبدیلش به ویتامین A ، دو خاصیت این ماده می باشد. درباره آنتی اکسیدان ها، حدود ۶۰٪ کاروتن دریافت شده به این مواد مقابله کننده با بیماری ها تبدیل می شوند. این آنتی اکسیدان ها و ضد عفونت ها می توانند سیستم ایمنی شما را تقویت کنند. از آنجا که ویتامین A محلول در چربی است می تواند برای آن قسمت های بدن که دیواره چربی دارند مانند پوست، چشم ها، دهان حلق و همچنین دستگاه دفع ادرار و گوارش؛ مفید باشد. این ویتامین می تواند رشد و ترمیم سلولی را گسترش دهد و از آنها در مقابل آسیب پذیری ناشی از مواد عفونت زا محافظت کند.